Демонстрации против крајната десница во Франција

Франција би можела да се соочи со граѓански немири и насилство поврзано со изборите, рече во понеделникот министерот за внатрешни работи Жералд Дарманин, ...
| | веќе видена | слични

Четирите главни левичарски партии во Франција, кои имаат за цел да го блокираат напредокот на екстремната десница, формираа сојуз за да водат единствена листа ...
| | веќе видена | слични

Според анкетата на Ифоп, спроведена за весникот „Журнал ду Диманш“, која беше спроведена по одлуката на Макрон да го распушти Парламентот и да распише ...
| | веќе видена | слични

„Загрижен сум за изборите во Франција“, изјави Шолц за јавната телевизија АРД.  „И се надевам дека партиите што не се (Марин) Ле Пен, така кажано, ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон падна за пет процентни поени во еден месец, од мај до јуни, на 26 отсто од Французите кои се задоволни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изрази загриженост поради изгледите за победа на крајната десница на претстојните предвремени парламентарни избори во ...
| | веќе видена | слични

Екстремно десничарската француска партија Национален собир (НС) ќе има поддршка од 35 отсто од гласачите во првиот круг од парламентарните избори на 30 јуни, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 779 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 416 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демонстрации против крајната десница во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: