Лудило во Украина, Шевченко донесе победа над Шведска

2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Изборниот законик во делот на заклетвата е таков каков што е, имајќи го предвид Уставот и законите ја дадов заклетвата со придавката, изјави претседателот на ...
сите 187 | | | веќе видена

Андреас Ернст, авторот на анализата, пишува: „Националистичките сили во Србија се надеваат на втор мандат на Доналд Трамп. „Трамп, Србине!“ – неговите ...
сите 26 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 131 | | | веќе видена

На свеченост пред Министерството за одбрана, новоизбраниот министер за одбрана Владо Мисајловски денеска ја презеде функцијата од досегашниот заменик министер ...
сите 105 | | | веќе видена

Денеска полициски службеници од Полициската станица Берово го уапсиле Б.М.(20) од беровското село Двориште, затоа што околу 2.10 часот тој со возило прегазил ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лудило во Украина, Шевченко донесе победа над Шведска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: