Зеленски смета дека мировната конференција за Украина, што се одржува во Швајцарија, ќе го зголеми притисокот врз Москва


Украинскиот претседател Володимир Зеленски смета дека мировната конференција за Украина, што се одржува во Швајцарија, ќе го зголеми притисокот врз Москва, но ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на британската десничарската Реформска партија, Најџел Фараж денеска изјави дека Западот ја испровоцирал војната во Украина со проширување на ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
| | веќе видена | слични

Секретарот за внатрешни работи на Обединетото Кралство Џејмс Клеверли го осуди Фараж затоа што изјавил дека била испровоцирана војна, наведувајќи ја врската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Се разбира (рускиот претседател Владимир) Путин е виновен за војната. Но, поради проширувањето на ЕУ и НАТО, тој би можел да им каже на Русите дека Западот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на десничарската и популистичка Реформска партија на Обединетото Кралство, Најџел Фараж, беше обвинет од истакнати британски конзервативци и лабуристи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на британската десничарска и популистичка Реформска партија, Најџел Фараж, е обвинет од истакнати британски конзервативци и лабуристи дека го брани ...
| | веќе видена | слични

„Европскиот воз оди кон војна. Остваривме минимална цел, се договорив со генералниот секретар на НАТО дека Унгарија „ќе се симне од возот“. НАТО ќе има воена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 170 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски смета дека мировната конференција за Украина, што се одржува во Швајцарија, ќе го зголеми притисокот врз Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: