И летово дел од училишните дворови во Тетово ќе се користат како паркинзи

Дворовите на двата објект на гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ и три освновни училишта во Тетово од вторник ќе служат за паркирање возила, информира Општина ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници во главниот град повторно запираат со работа поради доцнење на исплатите на парите од град Скопје. Како што споделија дел од нив, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните автобуси во понеделник ќе бидат паркирани во гаражите, возачите нема да возат, а главниот град ќе остане без превоз, бидејќи приватниците тврдат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните превозници од понеделник нема да сообраќаат во Скопје. Ќе превезуваат патници од од 5 до 10 часот наутро и потоа ќе се вратат во гаражите, но нема ...
| | веќе видена | слични

Скопје се соочува со нов колапс на јавниот превоз. Приватните превозници најавија протест во понеделник, инфоормираат домашните медиуми. Според информациите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје од понеделник ќе остане без приватни превозници. Причината што приватните превозници ќе престанат да превезуваат патници од 10 часот во понеделник, е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И летово дел од училишните дворови во Тетово ќе се користат како паркинзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: