САМО ЦЕНА ОД 30 ДЕНАРИ ПО КИЛОГРАМ ПЧЕНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СПАСИ Земјоделците се пожалија дека приносите кај житните култури се намалени

4 копии

Полјоделците од сите региони здружени во Националната мрежа на земјоделци на состанокот во Свети Николе заклучија дека откупната цена од 30 денари за килограм ...
| | веќе видена | слични

Последните четири-пет години вранештичките грнчари покрај намалената побарувачка на нивните производи, тие своето производство се приморани да го продаваат на ...
| | веќе видена | слични

Зеленчукот и овошјето најчесто се продаваат на килограм, а дел од производите повремено се нудат и на парче. Ова се случува со тиквиците, модрите патлиџани, ...
| | веќе видена | слични

Македонија лани потрошила фрапантни 4,02 милиони долари за увоз на кромид, лук и праз, што претставува зголемување од 90 отсто во однос на 2022 година, ...
| | веќе видена | слични

Еден ден пред празникот Курбан Бајрам, вака изгледаше денес Битпазар, се вели во прилогот на ТВ АЛСАТ . Многу граѓани ги прават последните подготовки за Курбан ...
| | веќе видена | слични

Националната земјоделска мрежа ја утврди производната цена на пченицата. Според нивните калкулации за да се произведе еден килогам лебно зрно потребни се 19 ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 326 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 245 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 122 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 387 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САМО ЦЕНА ОД 30 ДЕНАРИ ПО КИЛОГРАМ ПЧЕНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СПАСИ Земјоделците се пожалија дека приносите кај житните култури се намалени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: