Дворовите на пет училишта во Тетово, ќе бидат бесплатни паркинзи за гастарбајтерите

Општина Тетово од вторник 18 јуни дворовите на пет училишта ќе ги пренамени како паркиралишта, а образложението е дека се прави со цел да се намали ...
| | веќе видена | слични

Училишните дворови во Тетово се пренаменија во паркинг простор. Плус паркинг место повеќе е повеќе од неопходно во градот каде во текот на летниот период кога ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Има решение за проблемот на жителите од Тафталиџе, но тие треба да реагираа во полиција. Ова е ставот на Министерството за внатрешни работи. По десетина дена ...
| | веќе видена | слични

Патролирањето на сообраќајната полиција е недоволно за да се спречи секојдневното дивеење по улиците, а долгонајавуваниот проект на казнување со фотографирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 207 непрописно паркирани ...
| | веќе видена | слични

Дворовите на двата објект на гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ и три освновни училишта во Тетово од вторник ќе служат за паркирање возила, информира Општина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 960 | | | веќе видена

Полицијата сомничи 53 годишен жител на Струмица дека извршил обљува врз малолетно лице со пречки во развојот. Како што соопштија од СВР Струмица, осомничениот ...
сите 231 | | | веќе видена

Топлото време негативно влијае врз земјоделството. Почвата поизразено ја губи влагата, а културите се принудени интензивно да транспирираат. При недостиг на ...
сите 224 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 162 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна - ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дворовите на пет училишта во Тетово, ќе бидат бесплатни паркинзи за гастарбајтерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: