Учениците одат на летен распуст, училишните дворови во Тетово стануваат паркинзи

Општина Тетово и оваа година ќе дозволи дворовите во четири училишта во градот да се користат како паркинг додека трае летниот распуст за учениците. Ова се ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници во главниот град повторно запираат со работа поради доцнење на исплатите на парите од град Скопје. Како што споделија дел од нив, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните автобуси во понеделник ќе бидат паркирани во гаражите, возачите нема да возат, а главниот град ќе остане без превоз, бидејќи приватниците тврдат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните превозници од понеделник нема да сообраќаат во Скопје. Ќе превезуваат патници од од 5 до 10 часот наутро и потоа ќе се вратат во гаражите, но нема ...
| | веќе видена | слични

Скопје се соочува со нов колапс на јавниот превоз. Приватните превозници најавија протест во понеделник, инфоормираат домашните медиуми. Според информациите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје од понеделник ќе остане без приватни превозници. Причината што приватните превозници ќе престанат да превезуваат патници од 10 часот во понеделник, е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локален полициски снајперски тим бил распореден во зградата од чиј покрив атентаторот, Томас Метју Крукс, пукал и го рани поранешниот американски претседател и ...
сите 120 | | | веќе видена

Милијардерот Илон Маск изјави дека планира да издвојува околу 45 милиони долари месечно на новиот комитет за суперполитичка акција за Трамп, објави во ...
сите 39 | | | веќе видена

На конвенцијата во Милвоки тој ја доби поддршката меѓу 2.500-те делегати, а официјално номинацијата ќе ја прифати во четврток кога ќе одржи и говор. -Ѓаволот ...
сите 228 | | | веќе видена

Во следните денови и натаму ќе биде претежно сончево и многу топло со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30 степени целзиусови, а наместа ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерот за здравство Арбен Таравари се уште го чека извештајот од Комисијата формирана на универзитетската Клиника за детски болести во врска со случајот со ...
сите 119 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против пет лица од ...
сите 137 | | | веќе видена

Лажно се претставувал како градоначалник и пријавил настан, полицијата документира случај за 80 – годишник од Кавадарци. За ова попладнево информираа од СВР ...
сите 177 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учениците одат на летен распуст, училишните дворови во Тетово стануваат паркинзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: