Стоиљковиќ му се налути на Иванов, поради тоа што не отишол кај Николиќ

Од Демократската партија на Србите сметаат дека потегот на Иванов не оди во насока на развивање добрососедски односи. На инаугурацијата на Николиќ присуствуваа ...
| | веќе видена | слични

Иако повикани, претседателите на Хрватска, на БиХ, на Словенија и на Македонија "балканските држави кои биле вовлечени во крвавото распаѓање на некогашна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоиљковиќ му се налути на Иванов, поради тоа што не отишол кај Николиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: