Дворовите на пет училишта во Тетово ќе се претворат во паркиралишта за возила

„Ќе се олесни сообраќајот во текот на летото кога нашите иселеници доаѓаат на одмор и имаме поголема посетеност. Исто така, сакаме да апелираме до возачите да ...
| | веќе видена | слични

Училишните дворови во Тетово се пренаменија во паркинг простор. Плус паркинг место повеќе е повеќе од неопходно во градот каде во текот на летниот период кога ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Има решение за проблемот на жителите од Тафталиџе, но тие треба да реагираа во полиција. Ова е ставот на Министерството за внатрешни работи. По десетина дена ...
| | веќе видена | слични

Патролирањето на сообраќајната полиција е недоволно за да се спречи секојдневното дивеење по улиците, а долгонајавуваниот проект на казнување со фотографирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 207 непрописно паркирани ...
| | веќе видена | слични

Дворовите на двата објект на гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ и три освновни училишта во Тетово од вторник ќе служат за паркирање возила, информира Општина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога Лara Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент што ја симболизира промената во ...
сите 253 | | | веќе видена

Како што пренесе ДПА, Венс, сенатор од Охајо, се изјасни за мир и ставање крај на воената помош за Украина, рекол Лавров вчера во Обединетите нации во Њујорк. ...
сите 66 | | | веќе видена

„Постајно се случуваат пукања и криминални пресметки и безбедносната состојба станува алармантно лоша. Сигурноста на граѓаните е во постојан ризик. Во ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дворовите на пет училишта во Тетово ќе се претворат во паркиралишта за возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: