Бетис купи фудбалер од Барселона и веднаш го продаде пет пати поскапо

Eкипата на Бетис направи одлична зделка откако летово го откупи договорот на Чад Риад од Барселона за три милиони евра. По откупот на договорот за три милиони ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен доби нов стручен штаб предводен од Венсан Компани, а актуелното раководство очигледно решило да доведе неколку топ засилувања во овој преоден рок. ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен долго го бираше наследникот на Томас Тухел и на крајот го договори Венсан Компани, но ако тренерската одлука се претвори во вистинска голгота, ...
| | веќе видена | слични

Мајкл ОЛИСЕ (22) од Кристал Палас и Хакан Чалханоглу (30) од Интер немаат апсолутно ништо заедничко на прв поглед. Сепак, тие наскоро може да имаат клучен ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен ќе ја продолжи добро познатата традиција да ги засилува своите редови со најдобрите фудбалери од своите ривали, па така веќе се водат разговори за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бетис купи фудбалер од Барселона и веднаш го продаде пет пати поскапо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: