Бетис купи играч на Барселона и веднаш го продаде за пет пати поголема сума

Фудбалскиот клуб Бетис, го откупи договорот на Чади Ријад и реши да го продаде во Премиер лигата. Чади Ријад е 20-годишен Мароканец со шпански пасош. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Баерн Минхен доби нов стручен штаб предводен од Венсан Компани, а актуелното раководство очигледно решило да доведе неколку топ засилувања во овој преоден рок. ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен долго го бираше наследникот на Томас Тухел и на крајот го договори Венсан Компани, но ако тренерската одлука се претвори во вистинска голгота, ...
| | веќе видена | слични

Мајкл ОЛИСЕ (22) од Кристал Палас и Хакан Чалханоглу (30) од Интер немаат апсолутно ништо заедничко на прв поглед. Сепак, тие наскоро може да имаат клучен ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен ќе ја продолжи добро познатата традиција да ги засилува своите редови со најдобрите фудбалери од своите ривали, па така веќе се водат разговори за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бетис купи играч на Барселона и веднаш го продаде за пет пати поголема сума

Од:
До кого (е-маил):
Порака: