Како српските работници можат да го користат германскиот закон за да ги бранат своите права?

Работниците во Србија од 1 јануари годинава имаат можност да се пожалат на лошите услови за работа до германските компании чии добавувачи и други партнери ...
| | веќе видена | слични

Производителот на чипови „Wolfspeed“ со седиште во САДм соопшти дека ја одложил планираната изградба на фабрика за чипови во Германија, наведувајќи дека ги ...
| | веќе видена | слични

Фискер поднесе барање за заштита од банкрот во понеделникот, бидејќи американскиот производител на електрични возила се обидува да го спаси својот бизнис со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Компанијата за производство на електрични возила од Ахен, „Next.E.Go”, банкротира и, дефинитивно, оди во стечај. „Next.E.Go” или кај нас познати како ...
| | веќе видена | слични

По објавата дека германската компанија за електрични автомобили Next.e.Go Mobile дефинитивно престанува да постои , не стивнуваат реакциите во јавноста. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот производител на електрични автомобили „Next.e.Go Mobile“ дефинитивно престанува да постои. Производителот на електрични автомобили од Ахен мораше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 171 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како српските работници можат да го користат германскиот закон за да ги бранат своите права?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: