Црногорскиот национален долг е 4,67 милијарди евра или 66,36 отсто од БДП


Вкупниот национален долг на Црна Гора на крајот на март (без депозити) изнесува 4,67 милијарди евра или 66,36 отсто од бруто домашниот производ (БДП), се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Црна Гора платите, пензиите и бројот на вработени се зголемени во првиот квартал годинава, додека буџетот е во дефицит, извозот е намален за 31,2 отсто, а ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот БДП е шестпати поголем отколку во времето на независноста. За претстојниот Ден на државноста, Заводот за статистика на Република Словенија ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 19. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Во месец април во Охрид биле издадени 6 одобренија за градење, објави Државниот завод за статистика. Од нив 3 се на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавното претпријатие за државни патишта е на пиедесталот меѓу државните компании за чии позајмици државата гарантира. Имено, јавниот долг на ЈПДП од 763,7 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црногорскиот национален долг е 4,67 милијарди евра или 66,36 отсто од БДП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: