Њукасл се пофали со првото летно засилување – дојде дефанзивец од Борнмут – и тоа бесплатно!

Њукасл имаше разочарувачка сезона во Премиер лигата, а овој клуб со арапски сопственици ќе треба повторно да го реконструира тимот и да се врати при врвот и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Столе Димитриевски се претвори во прво летно засилување за Валенсија и минатата седмица доживеа промоција од новиот клуб, кој очигледно има за цел да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тинекс Пролет тргна да го составува тимот за новата сезона, а прво засилување е Стефан Стојчевиќ. Се работи за кружен напаѓач кој доаѓа од редовите на Алкалоид ...
| | веќе видена | слични

Тинекс Пролет го комплетираше првиот трансфер во пресрет на новата сезона, потпишувајќи двогодишен договор со Стефан Стојчевиќ. Овој перспективен пивот доаѓа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Њукасл се пофали со првото летно засилување – дојде дефанзивец од Борнмут – и тоа бесплатно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: