“Ден на одржливи бизниси“- Стопанска Комора на Северо-Западна Македонија поттикнува одржливи бизнис практики

Време зa читање: 3 минути “Ден на одржливи бизниси” е настанот кој се одржа во хотелот Хилтон во Скопје во организација на Стопанската комора на Северо-Западна ...
| | веќе видена | слични

Амбициозни планови и стратегии, но и исто толку предизвици. Идната министерка за енергетика Сања Божиновска ќе се обиде да го постигне она во што ниедна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за економија согласно Законот за нефер трговски практики веќе ја усвои листата на производи која дополнително треба да придонесе за намалување ...
| | веќе видена | слични

„На предлог на Министерството за економија беа донесени 25 одлуки за ограничување на цените на основните прехранбени производи, ограничување на маржа на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трговското друштво „Енергија Центар“ за производство и продажба на електрична енергија кое го основаше Општина Центар доби награда за компанија која во ...
| | веќе видена | слични

По заплената на руските 50 милијарди долари и додека инвеститорите должат значителни долгови што се расчистуваат пред судовите во Лондон, дали Шпанија и ...
| | веќе видена | слични

Физибилити студија ќе послужи за идни инвестиции во системот за централно греење во Битолскиот регион Денес, во Битола се одржа Првата конференција во рамките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 175 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Ден на одржливи бизниси“- Стопанска Комора на Северо-Западна Македонија поттикнува одржливи бизнис практики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: