ОТКРИВАЊЕТО НА НОВИ НАОЃАЛИШТА НА ЗЛАТО СТАНУВА ТЕШКО: Koлкaви златни резерви има во светот?

Џон Рид, главен пазарен стратег во „WGC“ вели дека н аоѓањето нови наоѓалишта на злато во светот станува сè потешко затоа што многу области веќе се истражени. ...
| | веќе видена | слични

Античката плажа, која била уништена од ерупцијата на Везув пред речиси 2.000 години, е повторно отворена за јавноста по реновирањето. Се верува дека плажата во ...
| | веќе видена | слични

Археолозите во Израел неодамна дошле до „драматично“ откритие кое обезбедува непроценливо историско знаење за еврејскиот живот во античкиот римски период. ...
| | веќе видена | слични

ПОДВОДНА СЕНЗАЦИЈА Остатоците од древна цивилизација пронајдени во заливот Камбат, кој се наоѓа покрај западниот брег на Индија, се сензационално откритие што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Местото познато по храмовите кои ги чуваат камени лавови би можело засекогаш да исчезне, предупредуваат научниците. На овој локалитет, еден од најважните ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 320 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 370 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 304 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 124 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКРИВАЊЕТО НА НОВИ НАОЃАЛИШТА НА ЗЛАТО СТАНУВА ТЕШКО: Koлкaви златни резерви има во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: