Уште еден успешен Министерски состанок во Скопје – Османи: Уште еднаш ја потврдивме нашата позиција на меѓународната сцена


Денеска во Скопје, го заокруживме нашето едногодишното претседавање со Процесот за соработка во Југоисточна Европа, во рамките на кое се постигнаа два ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска остварила средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Анџела Агелер. На средбата, ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска-Давкова се сретна со амбасадорката на САД, Анџела Агелер и се сложија дека е потребна забрзана евроинтеграција, ...
| | веќе видена | слични

Претседателката Сиљановска Давкова се заблагодарила за севкупната поддршка од САД и ја истакнала подготвеноста за натамошно продлабочување на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Анџела Агелер. На средбата беше разговарано за ...
| | веќе видена | слични

На средбата беше разговарано за можностите за засилување на соработката меѓу двете земји, за македонските евроатлантски интеграции, како и за потенцијалите кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска го прими амбасадорот на Босна и Херцеговина, Драган Јаќимовиќ со кого разговараше за севкупните билатерални ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Африм Гаши, оствари средба со својот колега од Собранието на Република Косово, Гљаук Коњуфца. Посакувајќи му добредојде, Гаши ...
| | веќе видена | слични

Гаши констатирал дека двете земји имаат одлична меѓусебна соработка, уште од времето кога земјава ја призна независноста на Косово.„Важно е таа тенденција на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Африм Гаши, оствари средба со амбасадорот на Словенија во земјава, Грегор Прескер. Како што информираат од собраниската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 139 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 83 | | | веќе видена

Во наредните денови, според УХМР, ќе продолжи периодот на сончево и многу топло време со дневна температура која насекаде ќе биде над 30 степени Целзиусови, а ...
сите 335 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште еден успешен Министерски состанок во Скопје – Османи: Уште еднаш ја потврдивме нашата позиција на меѓународната сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: