Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Регулаторната комисија за енергетика, донесе oдлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,55 % во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За сите љубители на авантуристични и необични патувања, одморот во Шри Ланка е идеално решение. Иако сезоната на одмори веќе е започна, што подразбира веќе ...
| | веќе видена | слични

Сезоната на годишни одмори започна сериозно и туристите годинава ги очекуваат поскапувања на сите дестинации во Грција. Пресметката покажува дека летувањето во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германците најчесто летуваат во Германија, иако годишните одмори во странство обично им се поевтини, и тоа забележливо. Без разлика дали станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Колку чини германскиот одмор во Хрватска, а колку во другите популарни европски туристички дестинации?Ова го пресмета Германскиот сојузен завод за ...
| | веќе видена | слични

Kaко што пресметаа германските статистичари, Хрватска е поскапа за туристи од нејзините главни јужноевропски конкуренти Турција, Грција, Португалија и Шпанија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 326 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 245 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 122 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 342 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: