Ветеранот Асмир Беговиќ во изненадувачки трансфер се враќа во Премиер лигата?

Голманот на Босна и Херцеговина Асмир Беговиќ се најде на листата на желби на екипата на Њукасл, па така изненадувачки би можел да се врати во Премиер лигата. ...
| | веќе видена | слични

Радамел Фалкао има долга и успешна фудбалска кариера, а на 38-годишна возраст реши да избере нов клуб во кој ќе настапува наредниот период. Колумбискиот ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот напаѓач Воут Вегорст, кој донесе победа на својата селекција во дуелот со Полска, ќе има нов клуб после Европското првенство. Високиот голгетер на ...
| | веќе видена | слични

Њукасл имаше разочарувачка сезона во Премиер лигата, а овој клуб со арапски сопственици ќе треба повторно да го реконструира тимот и да се врати при врвот и во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пожарот на планината Огражден, над селото Бадилен, на територијата на општина Ново Село, што избвувна пред седум денови, ќе продолжи да се гасне и утре, објави ...
сите 518 | | | веќе видена

Да потсетиме дека во саботата Томас Метју Крукс пукаше во Трамп од покривот на зградата додека поранешниот претседател говореше на митинг во Пенсилванија. ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски вечерва изјави дека на Самитот на НАТО во Вашингтон не била договорена средба со грчкиот премиер Киријакос ...
сите 358 | | | веќе видена

Со изборот на сенаторот од Охајо, Џеј-Ди Венс за републикански кандидат за потпретседател, републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп си обезбеди ...
сите 201 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Тема на денот во централниот дневник на телевизија Сител, рече дека 500 милиони евра кои планира да ги земе од ...
сите 109 | | | веќе видена

„Стратешка цел на Владата е реализација на брза пруга Скопје – Солун и тоа е главен фокус на министерот. Тоа е една од основните визии на новиот министер и за ...
сите 137 | | | веќе видена

Потенцијалниот влез на Украина во Северноатлантската алијанса може да доведе до директен конфликт меѓу Русија и НАТО, изјави словачкиот премиер Роберт Фицо. ...
сите 277 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија изврши ревизија на усогласеност на Основен буџет на Република Северна Македонија за 2023 година во однос на планирање, ...
сите 73 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови понекаде во планинските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ветеранот Асмир Беговиќ во изненадувачки трансфер се враќа во Премиер лигата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: