Цената на становите во централното градско подрачје е стабилизирана, а на периферијата ќе се намалува – Интервју со архитектот Пановски


Цената на становите е стабилизирана, барем така уверуваат дел од експертите кога станува збор за цената на метар квадратен стан во централното скопско градско ...
| | веќе видена | слични

Орнела Гани е дипломиран социјален работник и иден магистер по меѓународни односи, граѓанска активистка која вложува напори да ги вклучи младите да инвестираат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Асоцијација за е-трговија на Македонија – АЕТМ, Нина Ангеловска Станков и директорот на Агенција за пошти Сретен Миладиноски, потпишаа ...
| | веќе видена | слични

„Сивата економија во е-трговијата и нерегистрираните онлајн продавачи (кои најчесто ги продаваат своите производи преку социјални медиуми) претставуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Претседателката на Асоцијација за е-трговија на Македонија – АЕТМ, д-р Нина Ангеловска Станков и директорот на Агенција за пошти д-р ...
| | веќе видена | слични

Ниска плата, лоши услови за работа, чести конфликти во работната средина. Анкетиравме неколку граѓани и тие велат дека токму ова се причините поради кои давале ...
| | веќе видена | слични

Дворчето на Младинскиот образовен форум (МОФ) вчера го исполнија седумдесетина млади луѓе кои и покрај жешкото време се собраа да слушнат идеи на неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 357 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на становите во централното градско подрачје е стабилизирана, а на периферијата ќе се намалува – Интервју со архитектот Пановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: