ИНТЕРВЈУ ХАРТМАН, ИСКУСЕН ШВАЈЦАРСКИ БАНКАР, ЗА ФАКТОР: Немојте екстра да ги даночите банките, тие се тука за да ја поддржуваат економијата


Времињата се навистина предизвикувачки, тешко е да се предвиди дали намалувањето на инфлацијата и на каматните стапки е одржлив процес. Точно е дека минатата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Асоцијација за е-трговија на Македонија – АЕТМ, Нина Ангеловска Станков и директорот на Агенција за пошти Сретен Миладиноски, потпишаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економија на колена, огромна буџетска дупка , јавен долг над 8 милијарди – што наследува новата министерка за финансии ? Она што во моментов се случува со ...
| | веќе видена | слични

„Сивата економија во е-трговијата и нерегистрираните онлајн продавачи (кои најчесто ги продаваат своите производи преку социјални медиуми) претставуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Претседателката на Асоцијација за е-трговија на Македонија – АЕТМ, д-р Нина Ангеловска Станков и директорот на Агенција за пошти д-р ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојановски, во емисијата „Студио 10“ на ТВ24 најави дека првите законски предлози на новото владеачко мнозинство ќе бидат оние ...
| | веќе видена | слични

Со новата влада, Стопанската комора на Северна Македонија која е претставник на големите компании, очекува продлабочена соработка и сет мерки за поддршка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот долг се “спушти“ под 60%. Во првиот изборен квартал од годинава Јавниот долг изнесувал 58,6% од БДП. Идната Влада планира нов заем од 1 милијарда евра, ...
| | веќе видена | слични

За сите партии е карактеристично дека како долгогодишни донатори се јавуваат пратеници, градоначалници, министри, директори на државни и општински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Репортажа Тони Гламчевски, дописник на „Нова Македонија“ од Стразбур Од Плоштадот на Републиката, во Париз, до Ла Канебиер, во Марсеј, левичарските гласачи се ...
сите 299 | | | веќе видена

Португалија беше подобра од Словенија во лотаријата со пенали, но се уште се зборува за продолженијата каде Кристијано Роналдо не реализираше погодок од белата ...
сите 83 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон речиси и да нема пријатели и сè повеќе Французи го мразат, според упатените, додека политичката ситуација во земјата е ...
сите 336 | | | веќе видена

Искуствата на Република Франција, како една од водечките држави во Европската Унија, во делот на енергетиката, декарбонизацијата и зелената транзиција може да ...
сите 134 | | | веќе видена

Принцот Вилијам го следеше натпреварот меѓу Англија и Швајцарија во четврт-финалето на Европското првенство. Англиската репрезентација по изведувањето пенали ...
сите 106 | | | веќе видена

Од МНР не сакаат да го коментираат демантот на македонскиот амбасадор во ОН Љубомир Фрчкоски откако тој беше повикан во Скопје на консултации поради сомнежи за ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ ХАРТМАН, ИСКУСЕН ШВАЈЦАРСКИ БАНКАР, ЗА ФАКТОР: Немојте екстра да ги даночите банките, тие се тука за да ја поддржуваат економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: