РУРАЛЕН ГРАД ВО ИСТОЧНА КИНА ГО „ПОГОДИ“ СВЕТСКИОТ АКОРД НА ВИОЛИНА: индустријата брзо се прошири благодарение на високиот квалитет и ниските цени

Работник уредува виолини во работилница во градот Хуангкиао во источна Кина (Фото: Танг Дехонг/Ксинхуа) Можеби е тешко да се замисли дека секоја година, 40 ...
| | веќе видена | слични

ЗАБЕЛЕЖАНО ДЕНОВИВЕ ВО ПАРИСКИ „ЛЕ МОНД“ Угледниот француски весник „Ле монд“ ја опишува професорката на Катедрата по македонски јазик, цивилизација и култура ...
| | веќе видена | слични

Франција не е единствениот играч кога станува збор за извонредните сирења, а победникот на Светските награди за сирење за 2023 година, Ниделвен Бла, на пример, ...
| | веќе видена | слични

Интелектуалците се пототалитарни по поглед од обичните луѓе. Во целост, англиската интелигенција му се спротивстави на Хитлер, но само по цена да го прифати ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќепартискиот сојуз, кој изненадувачки ја победи екстремната десница предводена од Марин Ле Пен и Џордан Бардела во Националното собрание и центристичкиот ...
сите 303 | | | веќе видена

Владиниот портпарол на почетокот на средбата го посочи она што грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис го спомена за време на неговото учество на НАТО Самитот во ...
сите 240 | | | веќе видена

Дејан Драгијевиќ, осомничен за убиство на девојчето во Бањско Поле, сега ги негира сите обвинувања против него, а по неговото сослушување се огласи и таткото ...
сите 88 | | | веќе видена

Клуни во текст за Њујорк тајмс изјави дека го сака Бајден, но партијата ќе ја изгуби претседателската трка, како и каква било контрола во Конгресот со неговата ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николовски рече дека во однос на изградбата на авто-патот Кичево Охрид има бројни проблеми кои тие ги детектирале. ...
сите 118 | | | веќе видена

КАТИЦА ЈАНЕВА ПРИ КОНТРОЛА НЕ Е НАЈДЕНА ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА НА СИНОТ Поради неправилности во условниот отпуст, поранешната специјална јавна обвинителка Катица ...
сите 84 | | | веќе видена

Граѓаните велат не паметат кога последно било толку нечисто, а вината ја гледаат и кај комуналците и кај несовесните граѓани. Многу, претерано, пикавци, ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУРАЛЕН ГРАД ВО ИСТОЧНА КИНА ГО „ПОГОДИ“ СВЕТСКИОТ АКОРД НА ВИОЛИНА: индустријата брзо се прошири благодарение на високиот квалитет и ниските цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: