Белата куќа: Промените што ги бара Хамас се мали, САД продолжуваат да работат на договорот

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сега имаме ново оружје. Но, нема да кажам какво. Кога ќе се донесе одлуката, тоа ќе се види на првите борбени линии“, рече тој во телевизиското обраќање по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хезболах има ново оружје и разузнавачки способности кои, во случај на сеопфатна војна, би можеле да му помогнат да погоди цели длабоко во израелската ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант и началникот на Генералштабот на израелската армија Херци Халеви одржаа состанок за проценка на ситуацијата во ...
| | веќе видена | слични

Либанската милитантна група Хезболах има ново оружје и разузнавачки способности кои би можеле да ѝ помогнат да насочи покритични позиции подлабоко во Израел во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот министер за надворешни работи, Израел Кац, во вторникот предупреди дека одлуката за тотална војна со либанското шиитско движење Хезболах може да ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претставник Амос Хохштај е испратен во Либан за да ги смири тензиите по сè почестите прекугранични престрелки долж либанската јужна граница, како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Либанскиот премиер Наџиб Микати денеска по разговорите со американскиот специјален пратеник Амос Хохштајн во Бејрут, изјави дека Либан не сака ескалација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа: Промените што ги бара Хамас се мали, САД продолжуваат да работат на договорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: