Во Германија на европските избори за прв пат гласаа 16 – годишници, резултатите се загрижувачки

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Остануваат сè помалку денови до предвремените парламентарни избори во Франција, кои претседателот Емануел Макрон ги распиша по дебаклот на владејачката партија ...
| | веќе видена | слични

Партијата на ултра-конзервативната Марин Ле Пен, Ренесанса, тивко избриша објави од својата веб-страница поврзани од одбранбената политика на Националното ...
| | веќе видена | слични

Нема да им продавам на Французите реформи што не можам да ги спроведам. Им велам дека за да дејствувам, ми треба апсолутно мнозинство, изјави Бардела ФРАНЦИЈА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на крајнодесничарската француска партија „Национален собир“, Жордан Бардел денеска изјави дека ќе ја прифати функцијата француски премиер само доколку ...
| | веќе видена | слични

Џордан Бардела, лидерот на Националниот митинг (РН), изјави дека нема да ја прифати функцијата премиер на Франција доколку неговата крајнодесничарска партија ...
| | веќе видена | слични

Сè поголеми се сомнежите во зголемувањето на трошењето на ЕУ за одбрана преку колективното финансирање, за што Макрон жестоко се залагаше, тврдат луѓе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

Силно невреме пропратено со силен дожд и град попладне зафати делови од општина Горњи Милановац, а најмногу селата на падините на Сувобор и Рајац, во соседна ...
сите 257 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Германија на европските избори за прв пат гласаа 16 – годишници, резултатите се загрижувачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: