Украина би ги чувала подарените авиони Ф-16 во странство далеку од дофатот на руските напади


Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
| | веќе видена | слични

Беспилотни летала ја погодија руската инфраструктура за гориво во регионот Тамбов и Краснодарскиот крај на Руската Федерација.Информацијата ја потврдија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Војниците на 3-та специјална јуришна бригада на Украина објавија вознемирувачко видео во кое е документирана смртта на 250 руски војници во Харковската област, ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вели дека одлучноста на светот „отвора нови перспективи“ за враќање на безбедноста во Украина. „Уништувањето на ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната легија, специјална единица со странци кои служат во неа, била вклучена во одбраната на Часив Јар во Донбас. Одбранбеното разузнавање на Украина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хакерската група RaHDit, која на западот се доведува во тесна поврзаност со Кремљ, објави на социјалните мрежи лични податоци за повеќе од 1.200 оператори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 967 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина би ги чувала подарените авиони Ф-16 во странство далеку од дофатот на руските напади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: