Средношколците за време на летниот распуст може да користат бесплатен јавен превоз

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ ги информира средношколците дека и оваа година за време на летниот распуст имаат право бесплатно да се возат во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски синоќа, заедно со својата сопруга и дел од неговиот тим ја организираше традиционалната забава по повод завршувањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
4 копии

На мое големо задоволство, остварив средба со директорката на ОУРЦ ,,Златан Сремец” Марија Делетиќ и одговорниот координатор за образовни асистенти Маја ...
| | веќе видена | слични

Од наредната учебна 2024-25 година во заедничка соработка на Општина Ѓорче Петров ОУРЦ ,,Златан Сремец” ќе почне со работа Центар за поддршка на учењето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Општина Центар соопшти дека учениците до 10 години ќе може да бидат згрижени во градинките за време на летниот распуст до исполнување на капацитетите. Општина ...
| | веќе видена | слични

Денеска Општина Центар потпиша Меморандум за соработка со основните училишта и градинките за меѓусебна поддршка и соработка на проекти и работилници во областа ...
| | веќе видена | слични

„Преку оваа соработка сакаме да им излеземе во пресрет на сите родители кои поради работните обврски имаат потреба од згрижување на нивните деца до 10 годишна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ќе работат со Северна Македонија и Грција да ги одржат придобивките од Договорот од Преспа, соопштиле од Стејт департментот за Гласот на Америка на ...
сите 325 | | | веќе видена

Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот на партијата, Венко Филипче, додаде дека партијата на унгарскиот премиер ...
сите 85 | | | веќе видена

Еко активистот Горјан Јовановски кој работи на подигање на свеста за загадениот воздух вели дека ќе имаме рекорден топлотен бран во следните 7 дена. Додава ...
сите 348 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средношколците за време на летниот распуст може да користат бесплатен јавен превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: