Охрид: Четворица мажи оштетиле угостителски објект и полициско возило

5 копии

МВР информира дека вчера во 12.30 часот во пунктот за сликање за лични документи „Пролет“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле Е.Ш.(50) од ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

– Во средата, во 17.19 часот во СВР Скопје, 44 –годишна жена од Скопје пријавила дека околу 17.00 часот во заедничкиот дом на подрачјето на општина Аеродром во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.П.(46) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 248 | | | веќе видена

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за реакција на соопштението на СДС. Од ...
сите 129 | | | веќе видена

Во Собранието, во салата Борис Трајковски, се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде што спикерот Африм Гаши и други пратеници оддржаа ...
сите 85 | | | веќе видена

„Протече“ писмо на унгарскиот премиер за детали од средбата со рускиот претседател и за неговите ставови и барања По посетата на унгарскиот премиер Виктор ...
сите 183 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Европското досие на земјава, процесот на нејзиното пристапување во Европската Унија и внатрешно политичката динамика, беа главни теми на средбата на министерот ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид: Четворица мажи оштетиле угостителски објект и полициско возило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: