Се преврте трактор во Виничко: Возачот тешко повреден

10 копии
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Тинјеџер од липковското село Никуштак загина во сообраќјна несреќа што се случила на регионалниот пат Куманово-Липково, соопшти денеска полицијата. Според МВР ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 251 | | | веќе видена

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за реакција на соопштението на СДС. Од ...
сите 115 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 167 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 363 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 80 | | | веќе видена

„Синоќа во 19:50 часот на автопатот А1 Демир Капија – Неготино, по наплатна станица ‘Демир Капија’, покрај десната коловозна лента, полициски службеници од ОВР ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се преврте трактор во Виничко: Возачот тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: