„Никаква гаранција немаме дека тоа нема да значи нови вработувања“: Битраков за најавената реорганизација


Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во однос на Бугарија ние сме кажале дека уставни измени под бугарски дикат нема да има. Ние јасно во нашата програма ставивме кои се нашите позиции. Нашите ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и предлог за министер за транспорт Александар Николоски вечерва потенцираше дека трите проекти на кои ќе стави акцент по ...
| | веќе видена | слични

Не бараме промена на преговарачката рамка, туку само бараме бугарија да ги почитува своите обврски, вели во разговор за Канал 5, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Што ќе се случува со неизградените автотопатски делници, со договорот со Бехтел и Енка и кога се очекува да биде завршен автопатот Кичево-Охрид, открива ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
| | веќе видена | слични

„Политичката заложба беше дека никогаш нема да дозволиме Бугарија да ја уценува Македонија и дека нема да дозволиме уставни измени под бугарски диктат“, рече ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашото гостување во емисијата „За или Против“ на ТВ Алфа пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи истакна дека новите кадровски решенија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека во гаснењето на пожарот во неготинско од утре рано наутро покрај воздушна ...
сите 367 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 110 | | | веќе видена

Во денешниов есеј ќе се обидам, воспоставувајќи историски аналогии, да понудам размисли за настаните што ја потресоа Република Македонија во изминатите неколку ...
сите 186 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 136 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Никаква гаранција немаме дека тоа нема да значи нови вработувања“: Битраков за најавената реорганизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: