Хамас бара писмени гаранции од САД за спроведување на договорот за примирје

Хамас сака писмени гаранции од САД за спроведување на договорот за траен прекин на огнот и повлекување на израелските сили од Појасот Газа, изјавија два ...
| | веќе видена | слични

Сите обиди да се поврзе конфликтот во Украина со соработката на Иран со Русија се политички мотивирани, изјави портпаролот на иранското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Главниот лидер на палестинскиот Хамас, Исмаил Ханијe, денеска изјави дека одговорот на организацијата на последниот предлог за договор за прекин на огнот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Точниот датум на посетата ќе биде објавен. Целта на посетата се разговори меѓу Галант и американскиот секретар за одбрана Лојд Остин во врска со војната во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катар и Египет планираат разговори со Хамас за прекин на огнот во Појасот Газа, објавија британските медиуми, повикувајќи се на советникот за национална ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант наскоро ќе го посети Пентагон, пренесоа француските медиуми, цитирајќи го портпаролот на одделот Пет Рајдер. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, изјави дека американскиот претседател Џо Бајден го поминува „тестот на искреноста“ во своите постапки во врска со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Високиот советник на американскиот претседател Џозеф Бајден, Амос Хохштајн, в понеделник ќе пристигне во Израел во обид да ја спречи неодамнешната ескалација ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија го бомбардираше Појасот Газа, каде што осуммесечната војна меѓу Израел и палестинското исламистичко движење Хамас ги интензивираше тензиите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 854 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 67 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас бара писмени гаранции од САД за спроведување на договорот за примирје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: