ЗАЕВ И ЦИПРАС УПАТИЈА ПОРАКА: Новото раководство на Северна Македонија го крши Преспанскиот договор

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
| | веќе видена | слични

Австриските бизнисмени се заинтересирани за инвестирање и водење бизнис во Западен Балкан (СБ), особено во Србија и Албанија, а планот е да се отвори заеднички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Илина Мангова од Меѓународниот републикански институт (ИРИ) на Меѓународната конференција за мир и одржлив развој во Атина, зборуваше за односите со ЕУ на ...
| | веќе видена | слични

Регионалните односи се многу важни и со задоволство можам да истакнам дека со властите кои досега ги водеа процесите имавме фантастични односи, настапувавме ...
| | веќе видена | слични

Ако македонските граѓани се колебаа да му простат на Макрон за лицемерноста и хипокризијата во неговите ветувања и политики, оној што е непоколеблив и ...
| | веќе видена | слични

Наместо меѓу себе, земјите од Западен Балкан повеќе тргуваат со Европската унија. Според бројките од стопанската комора, регионалниот извоз изнесува само 14%. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 1019 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон изјави дека е уверен дека американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп ќе помогне да се стави крај на војната ...
сите 433 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 80 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Почина 51-годишен скопјанец кој се бореше за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за ...
сите 226 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАЕВ И ЦИПРАС УПАТИЈА ПОРАКА: Новото раководство на Северна Македонија го крши Преспанскиот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: