„Придобивките за нашите компании од зелените коридори ќе бидат огромни“: еве што велат од Комората за заедничкиот регионален пазар


Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економија на колена, огромна буџетска дупка , јавен долг над 8 милијарди – што наследува новата министерка за финансии ? Она што во моментов се случува со ...
| | веќе видена | слични

Австриските бизнисмени се заинтересирани за инвестирање и водење бизнис во Западен Балкан (СБ), особено во Србија и Албанија, а планот е да се отвори заеднички ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојановски, во емисијата „Студио 10“ на ТВ24 најави дека првите законски предлози на новото владеачко мнозинство ќе бидат оние ...
| | веќе видена | слични

Со новата влада, Стопанската комора на Северна Македонија која е претставник на големите компании, очекува продлабочена соработка и сет мерки за поддршка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот долг се “спушти“ под 60%. Во првиот изборен квартал од годинава Јавниот долг изнесувал 58,6% од БДП. Идната Влада планира нов заем од 1 милијарда евра, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 9 минути Стотици милиони евра се потрошени во изминатите 20 години за да се дигитализира нашиот систем, а сѐ уште немаме интегриран систем на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Антверпен на 17-тото издание на конгресот на Eurochambres од 12-14 јуни ,беше присутна делегација на Сојуз на стопански комори на Македонија предводена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зајакнувањето на трговските, инвестициските и генерално економските односи меѓу Грција и Македонија била главната тема на вчерашната посета на ...
| | веќе видена | слични

Зајакнувањето на трговските, инвестициските и генерално економските односи меѓу Грција и Македонија биле главната тема на разговорите на овој бизнис – форум, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 173 | | | веќе видена

Полска, Германија и балтичките членки на Европската унија бараат унгарскиот премиер Виктор Орбан да биде „отстранет од претседателството на Унијата“, пишува ...
сите 249 | | | веќе видена

Хејли, која доби поддршката од 97 делегати за време на прелиминарните избори, апелира на единство во партијата пред Националниот конгрес на републиканците, што ...
сите 257 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 78 | | | веќе видена

Ламин Јамал ​​е апсолутен хит на Европското првенство. Со само 16 години прави магии на фудбалските терени, а токму тој е најзаслужен што Шпанците со победата ...
сите 51 | | | веќе видена

„Ова ќе биде историски самит бидејќи ќе ја прославиме 75-годишнината од најуспешната Алијанса во историјата. Но, ќе направиме повеќе од прослави. Ние, исто ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Придобивките за нашите компании од зелените коридори ќе бидат огромни“: еве што велат од Комората за заедничкиот регионален пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: