Милошоски, Митрески и Бендевска потпретседатели на Собранието?

Антонио Милошоски од ВМРО ДПМНЕ, Јован Митрески од СДСМ и Весна Бендевска од ЗНАМ ќе бидат потпретседатели на Собранието. Според договорот се планира да бидат ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Собранието на денешната петта седница ги избра составите на Буџетскиот совет на Собранието и на Советот на Собранискиот канал. За претседател на Буџетскиот ...
| | веќе видена | слични

За заменик претседател на Буџетскиот совет е избрана Сања Лукаревска, претседателка на Комисијата за финансирање и буџет. Членови на Буџетскиот совет се Бојан ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пратениците од минатиот парламентарен состав добија апанажа од 600.000 евра, а дополнителни седум ќе примаат над 150.000 евра, тврди партијата Левица. Тие ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пред околу две недели собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата им одобри апанажа, во траење од една година, на 29 пратеника од минатиот ...
| | веќе видена | слични

По објавата дека се зголеми бројот на пратеници од претходниот собраниски состав кои бараат и ќе добијат апанажа во следната година, остара реакција денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски, Митрески и Бендевска потпретседатели на Собранието?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: