Хамас бара писмени гаранции од Америка за траен прекин на огнот на Блискиот Исток


„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
| | веќе видена | слични

Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ги осуди изјавите на портпаролот на израелската армија Даниел Хагари дека идеологијата и идејата на ...
| | веќе видена | слични

ИДФ имала прецизни информации за намерите на Хамас, но заради преовладувачките уверувања на безбедносниот естаблишмент и можна немарност на раководството, тие ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
7 копии

Европа има должност да прифаќа деца повредени и трауматизирани од Газа се додека трае конфликтот, изјави денеска грчкиот министер за надворешни работи Јоргос ...
| | веќе видена | слични

Владејачката партија Ликуд го обвинува лидерот на Отзма Јехудит и Министер за национална безбедност Итамар Бен Гвир, за објавување приватни разговори, откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 1018 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон изјави дека е уверен дека американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп ќе помогне да се стави крај на војната ...
сите 433 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 80 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас бара писмени гаранции од Америка за траен прекин на огнот на Блискиот Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: