Макрон создава пакт против екстремната десница: „Маските паднаа“

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
| | веќе видена | слични

Партијата на ултра-конзервативната Марин Ле Пен, Ренесанса, тивко избриша објави од својата веб-страница поврзани од одбранбената политика на Националното ...
| | веќе видена | слични

Остануваат сè помалку денови до предвремените парламентарни избори во Франција, кои претседателот Емануел Макрон ги распиша по дебаклот на владејачката партија ...
| | веќе видена | слични

Нема да им продавам на Французите реформи што не можам да ги спроведам. Им велам дека за да дејствувам, ми треба апсолутно мнозинство, изјави Бардела ФРАНЦИЈА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на крајнодесничарската француска партија „Национален собир“, Жордан Бардел денеска изјави дека ќе ја прифати функцијата француски премиер само доколку ...
| | веќе видена | слични

Џордан Бардела, лидерот на Националниот митинг (РН), изјави дека нема да ја прифати функцијата премиер на Франција доколку неговата крајнодесничарска партија ...
| | веќе видена | слични

Сè поголеми се сомнежите во зголемувањето на трошењето на ЕУ за одбрана преку колективното финансирање, за што Макрон жестоко се залагаше, тврдат луѓе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон создава пакт против екстремната десница: „Маските паднаа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: