ВМРО-ДПМНЕ во недела на ИК и ЦК ќе ги соопшти имињата на министрите


3 копии

Денеска аукција за обезбедување електрична енергија за „ЕВН Хоум“. До крајот на месецот ќе се знае дали струјата ќе поскапи и ако поскапи за колку ќе биде тоа. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Крилото на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците, одржа состанок на кој се разговараше за изборот на кадрите за идната Влада и едногласно ги избра ...
| | веќе видена | слични

„Во дискусијата беше истакнато дека избраните членови на АА во идната влада во рамките на коалицијата Вреди ќе ја одразуваат долгоочекуваната промена, ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Елфете Исмаили како кандидат за заменик министер за одбрана и Флакрон Беџети кандидат за заменик министер за земјоделство се кадровските решенија на Алијанса ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот на Советот на Општина Велес, актерот Зоран Љутков, си даде оставка на оваа функција бидејќи е предложен за министер за култура од мандатарот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ во недела на ИК и ЦК ќе ги соопшти имињата на министрите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: