Маричиќ учествуваше на вториот дел на работилницата на ТАИЕКС во Белград

На вториот ден од работилницата на министерско ниво во соработка со ТАИЕКС службата во Генералниот директорат за соседска политика и преговори за проширување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Тирана денеска заврши 51. Регионална конференција на Интерпол за Европа на која учествуваа околу 200 претставници од агенциите за спроведување на законот од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 139 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 83 | | | веќе видена

Во наредните денови, според УХМР, ќе продолжи периодот на сончево и многу топло време со дневна температура која насекаде ќе биде над 30 степени Целзиусови, а ...
сите 338 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ учествуваше на вториот дел на работилницата на ТАИЕКС во Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: