Германските компании бараат добавувачи меѓу балканските компании

Физибилити студија ќе послужи за идни инвестиции во системот за централно греење во Битолскиот регион Денес, во Битола се одржа Првата конференција во рамките ...
| | веќе видена | слични

Директивата за обновлива енергија има за цел да го зголеми уделот на енергија произведена од обновливи извори во економијата на ЕУ. До 2030 година 42,5 отсто ...
| | веќе видена | слични

На ерата на евтини авионски патувања во Европа можеби и дојде крајот, пред се благодарение на еколошката политика на ЕУ, која добива се поголемо значење со ...
| | веќе видена | слични

Емисијата на стакленички гасови од еден хектар оризово поле кое се одгледува под вода, е приближно колку едно возило кое поминува 100 000 километри. Ако во ...
| | веќе видена | слични

Одговорноста, оцени Ѓамовски, е кај институциите, а не кај земјоделците. Имаме, рече, одлични документи, и закони и извештаи, сѐ е добро срочено на хартија, но ...
| | веќе видена | слични

За теми од животната средина во нашите медиуми недоволно се известува и новинарите не се специјализирани да креираат приказни од оваа област. Животната средина ...
| | веќе видена | слични

„ К онцепт п лус “ од Скопје започна со имплементирање на проектот „ Биди зелен, почитувај ја природата“, чија цел е подигнување на свеста за заштита на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германските компании бараат добавувачи меѓу балканските компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: