„КБ ПУБЛИКУМ“ СТАНУВА „КБ ИНВЕСТ“ Доминантен сопственик е Комерцијална банка


2 копии

Во годината кога славиме 15 години успешно работење на финансискиот пазар, со задоволство ве известуваме дека КБ Публикум инвест АД Скопје станува КБ ИНВЕСТ АД ...
| | веќе видена | слични

Откако минатата недела беа именувани нови членови на Надзорниот одбор и на Одборот за ревизија на Стопанска банка Скопје, денеска се одредени и нивните годишни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Надзорниот одбор на Стопанска банка Скопје ќе добие четворица нови членови, а предлозите за нивното именување треба да се усвојат на ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Скопје ќе има нов Надзорен одбор. Овој висок орган на банката донел одлука на 16 јули да се одржи Собрание на акционери, а на него ќе се носат ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД ќе работат со Северна Македонија и Грција да ги одржат придобивките од Договорот од Преспа, соопштиле од Стејт департментот за Гласот на Америка на ...
сите 373 | | | веќе видена

Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот на партијата, Венко Филипче, додаде дека партијата на унгарскиот премиер ...
сите 85 | | | веќе видена

Еко активистот Горјан Јовановски кој работи на подигање на свеста за загадениот воздух вели дека ќе имаме рекорден топлотен бран во следните 7 дена. Додава ...
сите 347 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 382 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„КБ ПУБЛИКУМ“ СТАНУВА „КБ ИНВЕСТ“ Доминантен сопственик е Комерцијална банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: