Приведени 4 лица во Охрид, оштетиле угостителски објект и полициско возило

3 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против пет лица, кои се осомничени дека вчера, пред Ургентниот центар при ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Карпош реагира на соопштението на Министерството за внатрешни работи по повод тепачката во Злокуќани, а потоа и на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. За ...
| | веќе видена | слични

Локалната самоуправа е на став дека кон овие насилници во бруталната пресметка незапаметена за нашата општина органите за спроведување ред и мир не реагираа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 267 | | | веќе видена

Вчера во 06.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на магистралниот пат Градско-Прилеп, пред авто сервис во Росоман, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 289 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис за време на прес-конференција за грчките медиуми на самитот на НАТО во Вашингтон откри дека премиерот Христијан Мицкоски на ...
сите 220 | | | веќе видена

- На Украина и се заканува опасност да се исцрпи економски и демографски да се уништи. Мораме да бидеме искрени кон нив и да не даваме ветувања што не сме во ...
сите 395 | | | веќе видена

Низа важни средби и одлуки го обележуваат самитот на НАТО Премиерот Христијан Мицкоски упати ставови со недвосмислен и решителен тон Силни ставови за враќање ...
сите 86 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 130 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министерот за транспорт Александар Николоски, во врска со кредитот од 500 милиони евра кој го најави премиерот Христијан Мицкоски од Унгарија ...
сите 73 | | | веќе видена

На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби и ...
сите 76 | | | веќе видена

Од денеска до средината на следната недела повеќе места во државата ќе бидат во портокалова фаза од опасност од високи температури. Според препораките што ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени 4 лица во Охрид, оштетиле угостителски објект и полициско возило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: