ОЈО ги повлече основните две од трите обвиненија протв Панделевски за случајот Империја

Обвинителството мината недела донесе одлука да се повлече од двете дела против Цветан Панделевски во случајот „Империја“. OJO со овој чин ги потврди сите ...
| | веќе видена | слични

Далеку од огромните стаклени облакодери, широките булевари и луксузните ресторани на Москва и Санкт Петербург, во често занемарените делови на Русија, се ...
| | веќе видена | слични

Најбогатото британско семејство потрошило повеќе пари на своето милениче куче одошто на еден од нивните слуги, објави Телеграф . Обвинителите побараа ...
| | веќе видена | слични

За сите партии е карактеристично дека како долгогодишни донатори се јавуваат пратеници, градоначалници, министри, директори на државни и општински ...
| | веќе видена | слични

Големите политичките партии живеат на државен трошок преку средствата од државниот Буџет, додека донациите што ги добиваат главно од физички лица, остануваат ...
| | веќе видена | слични

Сите ние што ги следевме настаните околу Преспанскиот договор, особено она што се случуваше со обезбедувањето мнозинство во Собранието за изгласување на ...
| | веќе видена | слични

Платеничката група Вагнер загубила речиси 20.000 припадници во битките за Бахмут - од јули 2022 година до јуни 2023 година, од кои најголемиот дел го сочинуваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО ги повлече основните две од трите обвиненија протв Панделевски за случајот Империја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: