Цело лето бесплатен превоз за средношколците во автобусите на ЈСП

6 копии

„Градоначалничката на Град Скопје за седницата на Совет на 19.06.2024 по 20ти пат достави предлог одлука за нови еко автобуси до советниците од ВМРО-ДПМНЕ, кои ...
| | веќе видена | слични

Увид и избор на банката преку која ќе се кредитира набавката на нови автобуси, но и да го контролираат целиот процес за набавка на автобусите им нуди ...
| | веќе видена | слични

Бесплатен превоз за сите редовни ученици и во јавните и во приватните средни школи. Во училишниот инклузивен тим наместо двајца наставници, да учествуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Пред советниците на ВМРО ДПМНЕ кои се власт во Советот на Град Скопје и мнозинство, по 20 пат за гласање на следната седница е доставена предлог одлука со која ...
| | веќе видена | слични

Вака дел од граѓаните го опишуваат искуството во градскиот превоз деновие, кое според нив е опасно по здравјето. Велат дека е нехумано да се изложуваат на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката Данела Арсовск а повторно на наредната седница на Советот предлага советниците да гласаат за набавка на нови еколошки автобуси со кредитно ...
| | веќе видена | слични

Неодамна градоначалникот на Софија, Васил Терзиев го претстави својот амбициозен план за модернизација на јавниот превоз во наредните години. Предвидена е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 180 | | | веќе видена

Во соопштението што го потпишуваат четири партии од коалицијата, тие го обвинуваат Макрон за „обид за киднапирање на институциите“ и бараат мандат за формирање ...
сите 292 | | | веќе видена

Во писмото, во кое Политико вчера имало увид, Орбан толку детално ги изложува размислувањата на Путин за статусот на војната во Украина што може да се помисли ...
сите 245 | | | веќе видена

Американскиот потпретседателка Камала Харис и поранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон би можеле да го победат републиканскиот претседателски ...
сите 293 | | | веќе видена

Ламин Јамал ​​е апсолутен хит на Европското првенство. Со само 16 години прави магии на фудбалските терени, а токму тој е најзаслужен што Шпанците со победата ...
сите 50 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 81 | | | веќе видена

Португалија беше подобра од Словенија во лотаријата со пенали, но се уште се зборува за продолженијата каде Кристијано Роналдо не реализираше погодок од белата ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цело лето бесплатен превоз за средношколците во автобусите на ЈСП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: