Учеството на еврото во девизните резерви намалено во 2023.

Оваа панорамска воздушна фотографија направена на 10 јануари 2023 година покажува поглед на областа Луџиазуи во пилотската слободна трговска зона во Кина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Малезија планира да се приклучи на групата на земји во развој БРИКС, изјави премиерот на Малезија Анвар Ибрахим во интервју за кинеската медиумска куќа Гуанча, ...
| | веќе видена | слични

БРИКС има цел да ги прекине врските со американскиот долар и да користи локални валути за сите прекугранични трансакции меѓу земјите членки. Овој потег ги ...
| | веќе видена | слични

Работниците подготвуваат зрели парчиња манго во Zhong Bao (Камбоџа) Food Science & Technology Co., Ltd. во провинцијата Kampong Speu, Камбоџа на 7 март 2023 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еврото може да ја изгуби својата привлечност како глобална резервна валута на сметка на доларот и јапонскиот јен, како и кинескиот јуан. Уделот на единствената ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Тајландскиот министер за надворешни работи, Марис Сангиампонса, рече дека водечката втора економија во Југоисточна Азија е ...
| | веќе видена | слични

Џон Рид, главен пазарен стратег во „WGC“ вели дека н аоѓањето нови наоѓалишта на злато во светот станува сè потешко затоа што многу области веќе се истражени. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 350 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

МАЛОЛЕТНИЦИТЕ БИЛЕ ПИЈАНИ И СЕ ПОВРЕДИЛЕ ДУРИ КРШЕЛЕ ИНВЕНТАР Полицијата попладнево информираше дека целосно е расчистен случајот со четирите малолетници од ...
сите 135 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учеството на еврото во девизните резерви намалено во 2023.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: