Поради високите температури, МОН препорача основните училишта да работат со скратени наставни часови


Поради високите температури, Министерството за образование и наука (МОН) препорача основните училишта да работат со скратени наставни часови. Оттука, тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште 3 работни денови за основците, а реакциите на родителите не стивнуваат, бидејќи нивните деца одат на училиште на екстремно високи темепратури во ...
| | веќе видена | слични

На 10 јуни заврши школската година, но само за средношколците. Сите кои посетуваат основно образование учебната година ќе ја завршат на 17 јуни. „Слободен ...
| | веќе видена | слични

Годинава летниот распуст за учениците ќе започне на 18 јуни, што порано не беше случај, додека школската година завршуваше на 10 јуни. Одлука беше донесена ...
| | веќе видена | слични

Учениците во основните училишта во земјава денеска и утре со скратени часови бидејќи наставата се одржува во услови на топлотен бран, невообичаен за овој дел ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на високите температури кои ја зафатија Македонија, а имајќи предвид дека наставната година за учениците од основните училишта трае до 17.06.2024 ...
| | веќе видена | слични

Скратени часови за основците препорача министерството за образование. По бројните реакции на родители заради високите температури кои ја зафатија земјава од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради високите температури, МОН препорача основните училишта да работат со скратени наставни часови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: