ОЈО ги повлече основните две од трите обвиненија против Панделески за случајот „Империја“

OJO со овој чин ги потврди сите аргументи кои Панделевски ги објаснуваше пред јавноста и судот односно дека не постои никаква злоупотреба на службена должност, ...
| | веќе видена | слични

Со сослушување на тројца сведоци во Основниот суд во Куманово, денеска продолжи судењето против градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, обвинет за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Основниот суд Куманово денеска продолжи рочиштето во кое е обвинет кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски за злоупотреба на службена положба и ...
| | веќе видена | слични

На расправата беа изведени вербални докази, беа сослушани двајцата сопственици и сведок предложен од обвинителството. Две градежни компании од Куманово ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството мината недела донесе одлука да се повлече од двете дела против Цветан Панделевски во случајот „Империја“. OJO со овој чин ги потврди сите ...
| | веќе видена | слични

Во конкретниот случај велат за МКД.мк од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, јавниот обвинител имајќи ги предвид ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 144 | | | веќе видена

Како што пренесе ДПА, Венс, сенатор од Охајо, се изјасни за мир и ставање крај на воената помош за Украина, рекол Лавров вчера во Обединетите нации во Њујорк. ...
сите 66 | | | веќе видена

„Постајно се случуваат пукања и криминални пресметки и безбедносната состојба станува алармантно лоша. Сигурноста на граѓаните е во постојан ризик. Во ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО ги повлече основните две од трите обвиненија против Панделески за случајот „Империја“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: