НЕКОГАШ ДЕСНА РАКА НА ГРУЕВСКИ, ДЕНЕС НЕЗАВИСЕН ЕКСПЕРТ: Зоран Ставревски иден гувернер?

Време зa читање: 4 минути Зоран Ставревски како независен експерт е изборот на ВМРО-ДПМНЕ за иден гувернер на Народната банка, е веста што ја пренесоа одредени ...
| | веќе видена | слични

За сите партии е карактеристично дека како долгогодишни донатори се јавуваат пратеници, градоначалници, министри, директори на државни и општински ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од минатиот парламентарен состав добија апанажа од 600.000 евра, а дополнителни седум ќе примаат над 150.000 евра, тврди партијата Левица. Тие ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пред околу две недели собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата им одобри апанажа, во траење од една година, на 29 пратеника од минатиот ...
| | веќе видена | слични

По објавата дека се зголеми бројот на пратеници од претходниот собраниски состав кои бараат и ќе добијат апанажа во следната година, остара реакција денеска ...
| | веќе видена | слични

Големите политичките партии живеат на државен трошок преку средствата од државниот Буџет, додека донациите што ги добиваат главно од физички лица, остануваат ...
| | веќе видена | слични

Сите ние што ги следевме настаните околу Преспанскиот договор, особено она што се случуваше со обезбедувањето мнозинство во Собранието за изгласување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мандатарот Христијан Мицкоски денеска изјави дека за него поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески е врвен е експерт, но прашањето за неговото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 313 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 308 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против Русија. Неговите ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Европската Унија нема целосен договор за укинување на казнените мерки на Косово, меѓутоа, како компромис, се очекува делумно и постепено отстранување на ...
сите 83 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕКОГАШ ДЕСНА РАКА НА ГРУЕВСКИ, ДЕНЕС НЕЗАВИСЕН ЕКСПЕРТ: Зоран Ставревски иден гувернер?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: