Дајте му на народот леб и циркус и ќе потроши 800 милиони евра на коцкање и обложување


Една стара мудрост вели: „Од коцкање можеш да се збогатиш само ако отвориш коцкарница“. Но, обложувалници, казина и апарати за игри на среќа никнуваат на секој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Видеолотарија Касинос Австрија во 2014 ја започна својата приказна. Посветеност, иновативност, професионалност, почитување на законската регулатива и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 106 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дајте му на народот леб и циркус и ќе потроши 800 милиони евра на коцкање и обложување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: