Макрон не ја дава фотелјата, се повикува на Уставот, а не на изборните резултати

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека нема да поднесе оставка без разлика на исходот од претстојните парламентарни избори во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон побарa поддршка од сите оние кои „можат да кажат не на крајностите“ на предвремените избори што ги свика откако неговата ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика сите партии да формираат сојуз против екстремно десничарскиот Национален собир на Марин Лепен и да се ...
| | веќе видена | слични

Тој денеска ѝ се обрати на нацијата за прв пат откако го распушти парламентот и распиша предвремени парламентарни избори откако неговата партија претрпе тежок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австриската Влада денеска соопшти дека парламентарните избори во таа земја ќе се одржат на 29 септември. Ова доаѓа по тесната победа на екстремно десничарската ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон во средата ги повика ривалските партии од левицата и од десницата да му се придружат во формирањето сојуз против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
| | веќе видена | слични

Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии од двете страни на политичкиот спектар да му се придружат во демократска унија, со цел да се спречи победата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон не ја дава фотелјата, се повикува на Уставот, а не на изборните резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: