Деспотовски ги повика противкандидатите за претседател на СДСМ на јавна дебата

Јован Деспотовски ги повика уште еднаш сите кандидати за претседател на СДСМ да му се придружат на јавна дебата, на која ќе ги презентираат своите идеи и ...
| | веќе видена | слични

Во полн ек започнаа кампањите на кандидатите за лидер на Социјалдемократскиот сојуз. Средби со граѓани и симпатизери на СДСМ, волонтери за учество во ...
| | веќе видена | слични

Кандидатите за претседател на СДСМ во трка по гласовите на членството во внатрепартиската кампања за избор на нов претседател на партијата. Филипче, Петровска, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Кандидатот за претседател на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Венко Филипче во програмата ,,Нов СДСМ за нови победи” предвидува обединување на сите ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со средба со пријавените волонтери, кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски ја започна својата изборна кампањата. Деспотовски при објавувањето на ...
| | веќе видена | слични

 Деспотовски при објавувањето на кандидатурата упати повик до сите кои искрено сакаат да придонесат и да се вклучат во промените и реформата на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ располага со огромен човечки потенцијал, луѓе кои секогаш биле блиски до партијата, делеле исти вредности и ставови, но во изминатите години се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако денеска кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски повторно ги покани своите противкандидати на јавна дебата со свој коментар се јави Славјанка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски ги повика противкандидатите за претседател на СДСМ на јавна дебата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: