Родители бараат прекин на наставата поради неклиматизирани училишта


За првпат училишната година трае подолго од 10-ти јуни. Горештини по училиштата заради пролетниот распуст, а нервозните родители бараат прекин на наставата. ...
| | веќе видена | слични

Креирање на Национална образовна стратегија, донесена со општ консензус и сеопфатна ревизија на наставните планови и програми, предвидува новата влада во ...
| | веќе видена | слични

"Оваа Национална стратегија повеќе пати сум кажала дека сметам дека е многу потребна, тоа би биле принципите на кои ние би го воспоставиле образовниот систем ...
| | веќе видена | слични

Во тек се полагањата на интерните испити од државната матура. Полагањата на овие предмети, не се во надлежност на Државниот испитен центар, а ги организираат ...
| | веќе видена | слични

„Ако сакаш да уништиш една нација, уништија го образованието“, многу често и доста долго ја слушаме оваа теза кога говориме за состојбата во образовниот систем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за образование и наука со финансиска поддршка од ИПА фондовите на Европската унија изработи нов интегриран систем за електронска работа на ...
| | веќе видена | слични

Уште 3 работни денови за основците, а реакциите на родителите не стивнуваат, бидејќи нивните деца одат на училиште на екстремно високи темепратури во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Кривична пријава е поднесена против поранешната организациска директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази од Тетово заради основано сомнение дека ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родители бараат прекин на наставата поради неклиматизирани училишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: